Підвищення надійності і ефективності роботи баштових градирень АЕС
DOI:
https://doi.org/10.15276/opu.3.53.2017.07Ключові слова:
градирня, охолоджуюча ефективність, площа зрошування, розбризкуючі соплаАнотація
Наведено результати випробувань баштових градирень Рівненської АЕС з метою виявлення зміни їх охолоджуючої ефективності під час тривалої експлуатації шляхом порівняння фактичної температури охолодженої в них води з її розрахунковим значенням, яке визначалось за технологічною характеристикою, що була встановлена в попередній досліджуваний період. З метою встановлення можливості підвищення охолоджуючої ефективності градирень досліджено вплив додаткового збільшення площі зрошування градирень на ефективність їх роботи, а також виявлено вплив протизаморожуючого обігріваючого пристрою на охолоджування води в цих градирнях в літній період. Встановлено, що в порівнянні з попереднім дослідним періодом відбулося погіршення охолоджуючої ефективності градирень через порушення рівномірності зрошення градирень охолоджуючою водою. Це викликано засміченням і виходом з ладу недостатньо ефективних та маломіцних типових розбризкуючих сопел. Підвищення охолоджуючої ефективності градирень вдалося досягти внаслідок збільшення їх площі зрошування, а також в результаті зменшення неорганізованого витікання охолоджуючої води, що дозволило забезпечили більш рівномірну подачу охолоджуючої води на зрошуючі пакети і зниження її температури.
Завантаження
Посилання
Власов А.В., Дашков Г.В., Солодухин А.Д., Фисенко С.П. Исследование внутренней аэродина-мики башенной испарительной градирни. Инженерно–физический журнал. 2002. Т. 75. № 5. С. 64–68.
Тепловые электрические станции / В.Д. Буров и др. 3-е изд. Москва: Издательский дом МЭИ, 2009. 466 с.
Кравченко В.П., Морозов Е.Н., Галацан М.П. Сопоставление охлаждающей способности асбе-стоцементного и сетчатого оросителя башенных градирен. Восточно Европейский журнал пере-довых технологий. 2011. № 50. С. 13–16.