Реалізація вимог міжнародних стандартів фінансової звітності і “Базель-3” в кредитній політиці банку
DOI:
https://doi.org/10.15276/opu.1.43.2014.44Ключові слова:
міжнародний стандарт фінансової звітності, “Базель-3”, кредитна стратегія, кредитна політика банкаАнотація
Нестійкий розвиток світової та європейської економіки істотно впливає на економіку України, що негативно позначається на національній банківській системі. У зв’язку з цим врахування досвіду зарубіжних країн щодо застосування тих чи інших регуляторних актів та імплементація цих актів стають важливими інструментами стабілізації економічного і соціального розвитку країни. До таких регуляторних актів відносяться міжнародні стандарти фінансової звітності і “Базель-3”. У науковій літературі відсутні пропозиції щодо конкретної стратегії такої імплементації в умовах інвестиційного кредитування реального сектора економіки. Запропоновано підходи до формування такої стратегії шляхом поділу учасників процесу інвестиційного кредитування на дві групи: з потенціалом інвестиційної об’єктності та з потенціалом інвестиційної суб’єктності. Для кожної з цих груп визначено етапи різношвидкісної і різнорівневої імплементації міжнародних стандартів фінансової звітності і “Базель-3”, що є важливим для розуміння процесів фінансової стабілізації в Україні та інших країнах.
Завантаження
Посилання
Перспективи економіки України в умовах глобальної макроекономічної нестабільності: аналіт. доп. / Я.А. Жаліло [та ін.]. — К.: НІСД, 2013. — 120 с.
Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2013 році: щорічне Послання Президента України до Верховної Ради України. — К.: НІСД, 2013. — 572 с.
Лукасевич, Б.В. Впровадження МСФЗ для фінансових послуг: сучасний стан, проблеми та перспективи [Електронний ресурс] / Б.В. Лукасевич. — Режим доступу: http://finrep.kiev.ua/download/ifrs_18may11_blukasevych_ua.pdf (Дата звернення: 02.02.2014).
Палий, В.Ф. Международные стандарты учета и финансовой отчетности / В.Ф. Палий. — 3-е изд., испр. и доп. — М.: Инфра-М, 2007. — 512 с.
Снігурська, Л.П. Огляд змін у МСФЗ щодо обліку фінансових інструментів та формування фінансової звітності, запланованих на 2011 рік / Л.П. Снігурська // Вісник Національного банку України. — 2011. — № 2. — С. 34—40.
Стефанович, Л.И. Глобализация и национальная система бухгалтерского учета / Л.И. Стефанович // Банкаўскі веснік. — 2009. — № 25. — С. 17—22.
Андрієнко, Н.М. Міжнародні стандарти фінансової звітності, як об’єкт економічних досліджень при імплементації в Україні / Н.М. Андрієнко // Вісник соціально-економічних досліджень. — 2011. — Вип. 3(43). — С. 14—21.
Лайко, О.І. Інвестиційний потенціал регіону: використання та непродуктивний відтік капіталу: монографія / О.І. Лайко; Нац. акад. наук України, Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — Одеса: ІПРЕЕД, 2009. — 433 с.
Ризики післякризового розвитку фінансового сектору України: джерела, оцінки, інструменти стабілізації: аналіт. доп. / [Я.В. Белінська та ін.; за ред. Я.А. Жаліла]; Нац. ін-т стра-тег. дослідж. — К.: НІСД, 2013. — 71 с.