Обробка бази даних акустичних матеріалів у системі САПР за алгоритмом Хопкрофта-Карпа для зіставлення дводольних графів
DOI:
https://doi.org/10.15276/opu.2.58.2019.09Ключові слова:
акустичні матеріали, дводольний граф, алгоритм Хопкрофта-Карпа, орієнтоване графове дерево, алгоритми обходу графів DFS и BFSАнотація
Розвиток промисловості потребує наявності великого різноманіття промислових приміщень з особливими вимогами до їх акустичних характеристик. Як наслідок, внутрішнє оздоблення промислових приміщень потребує використання акустичних оздоблювальних матеріалів, які в кінцевому підсумку визначають акустику всього виробничого комплексу. Однак, на етапі проектування промислових приміщень, особливо при використанні спеціалізованого програмного забезпечення, виникає ряд труднощів з обґрунтованим вибором для цього акустичних оздоблювальних матеріалів. Враховуючи на те, що існуючі на тепер програми дозволяють лише приблизно розрахувати акустику приміщень і жодна з них не дає відповідь на питання, чи задовольняє отримана модель приміщення вимогам законодавства і замовника існує потреба в розробці нового програмного забезпечення, яке вирішує цю проблему. При розробці нового програмного забезпечення такого типу завжди виникає проблема зберігання та ефективної обробки довідкової інформації, що організована у вигляді бази даних. В роботі запропоновано моделювання потрібної бази даних у вигляді математичного апарату, якій уявляє собою граф. Вирішенні поставленої задачі проведено на моделюванні бази даних акустичних матеріалів дводольними графами. Виходячи з цього, обробка інформації такої бази, з метою пошуку потрібної інформації у найменший час, проведена з використанням одного з алгоритмів для зіставлення дводольних графів. У якості алгоритму використано алгоритм Хопкрофта-Карпа. На основі прикладу установлено, що прийнятий алгоритм не завжди дає вірне рішення, оскільки усуває у прийнятій графовій моделі бази даних ребра із загальними кінцевими точками і створює інцендентні ребра. Виходячи з отриманих результатів дослідження запропоновано і реалізовано у системі AUTOCAD на мові AUTOLISP базу даних акустичних матеріалі, що відповідає графовій моделі у вигляді орієнтованого графового дерева, обробка якого алгоритмами обходу графів DFS и BFS дає вірне рішення з найменшими витратами часу.
Завантаження
Посилання
Малыхина М.П. Базы данных: Основы проектирование использование. БХВ-Петербург, 2007. 230 с.
Ковригин С.Д. Архитектурно-строительная акустика. Москва: Высшая школа, 1980. 124 с.
Макриненко Л.И. Акустика помещений общественных зданий. Москва: Стройиздат, 1986. 280 с.
Рейхардт В. Акустика общественных зданий. Москва: Стройиздат, 1984. 130 с.
Синько И.С., Молчан Е.Г. Акустические свойства промышленных помещений и зданий много-целевого назначения. Проблеми техніки. Наук.-вироб. журн. 2014. №2. С. 90–96.
Лебедев Б.В., Синько И.С. Автоматизированный расчёт освещения помещений. Проблеми тех-ніки. Наук.-вироб. журн. 2011. №2. С. 64–69.
Тонконогий В.М., Синько И.С., Корнещук И.Т. Автоматизированное проектирование помеще-ний со специальными акустическими свойствами. Високі технології в машинобудуванні. 2015. № 1. С. 204–209.
Татт У. Теория графов. Москва: Мир, 1988. 424 с.
John Adrian Bondy, U. S. R. Murty. Graph Theory with Applications. North-Holland, 2016. 5 p. ISBN 0-444-19451-7.
Reinhard Diestel. Graph Theory. Springer, 2005. 17 p. ISBN 3-540-26182-6.
Харари Ф. Теория графов. Москва: Мир, 1973. 450 с.
Уилсон Р. Введение в теорию графов. Москва: Мир, 1977. 208 с.